Продавець УКРАЇНСЬКІ НАСОСИ розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
Немає відгуків, додати
вул.Сумська 17, Харків, Україна
+380 (66) 939-89-23
УКРАЇНСЬКІ НАСОСИ

Відцентрові насоси

Відцентрові насоси

 

Принцип дії відцентрових насосів

Усередині корпусу насоса, який має, як правило, спіральну форму, на валу жорстко закріплено робоче колесо. Воно, як правило, складається з заднього і переднього дисків, між якими встановлені лопаті. Вони відігнуті від радіального напрямку в протилежну сторону, напрямку обертання робочого колеса. З допомогою патрубків корпус насоса з'єднується з усмоктувальним і напірним трубопроводами.

Якщо корпус насоса повністю наповнений рідиною з всмоктувального трубопроводу, то при доданні обертання робочого колеса (наприклад, за допомогою електродвигуна) рідина, яка знаходиться в каналах робочого колеса (між його лопастями), під дією відцентрової сили буде відкидатися від центру колеса до периферії. Це призведе до того, що в центральній частині колеса створюється розрідження, а на периферії підвищиться тиск. А якщо підвищується тиск, то рідина з насоса почне надходити в напірний трубопровід. Внаслідок цього усередині корпусу насоса утворюється розрідження, під дією якого рідина одночасно почне надходити в насос з всмоктувального трубопроводу. Таким чином, відбувається безперервна подача рідини відцентровим насосом з всмоктуючого в напірний трубопровід.

Відцентрові насоси бувають не тільки одноступінчастими (з одним робочим колесом), але і багатоступінчатими (з декількома робочими колесами). При цьому принцип їх дії у всіх випадках залишається таким же, як і завжди. Рідина буде переміщатися під дією відцентрової сили, яка розвивається за рахунок обертового робочого колеса.

Класифікація відцентрових насосів

  • Кількістю ступенів (коліс); одноступінчасті насоси можуть бути з консольним розташуванням вала — консольні;

  • За розташуванням осі коліс в просторі (горизонтальний, вертикальний)

  • Тиску (низького тиску — до 0,2 МПа, середнього — від 0,2 до 0,6 МПа, високого тиску — більше 0,6 МПа);

  • Способом підведення рідини до робочого колеса (з одностороннім або двостороннім входом — подвійного всмоктування);

  • Способом роз'єму корпусу (з горизонтальним або вертикальним роз'ємом);

  • Способом відводу рідини з робочого колеса в канал корпусу (спіральний і лопатковий). У спіральних насосах рідина відводиться відразу в спіральний канал; в лопаткових рідина спочатку проходить через спеціальний пристрій — напрямний апарат (нерухоме колесо з лопатками);

  • Коефіцієнтом швидкохідності ns (тихохідні, нормальні, швидкохідні);

  • Функціональним призначенням (водопровідні, каналізаційні, пожежники, хімічні, лужні, нафтові, землесосні тощо);

  • Способом з'єднання з двигуном: привідні (з редуктором або зі шківом) або з'єднання з електродвигуном за допомогою муфт.

  • Способом розташування насоса відносно поверхні рідини: поверхневі (наприклад Кама), глибинні, заглибні.

ККД насоса залежить від коефіцієнта швидкохідності ns, режиму роботи, конструктивного виконання. При оптимальному режимі роботи ККД великих насосів може досягати 0,92, а малих — близько 0,6-0,75.

 

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner